Mauritius szigetének legnagyobb része már nem tükrözi természetes állapotát, hisz cukornád ültetvények és egyéb ember által megváltoztatott képét mutatja. Ez alól kivétel a Black River Nemzeti Park, mely szinte háborítatlan állapotban őrzi a természet értékeit. Annak ellenére, hogy Mauritiuson a legmagasabb hegycsúcs sem éri el az 1000 méteres magasságot, itt mégis szembetűnően nagy szintkülönbségek vannak. Sziklafalak, meredek hegyoldalak, vízesések és a szigeten máshol kevéssé látható erdők jellemzik.
A trópusi időjárásnak köszönhetően igen gazdag vízrajza van Mauritiusnak, ami méretéhez képest nagy folyókat és a turisták legnagyobb örömére számos vízesést eredményez. Ezen vízesések közül az egyik legnagyobb és legszebb a Chamarel-vízesés, ahol a vízeséssel szemközt található kilátókból tekinthető meg a lezúduló víztömeg. A vízesés olyannyira hatalmas, hogy nehéz egyben lefényképezni, ám a kilátók egyikéből megtekinthető teljes terjedelmében.
A Chamarel-vízesés közelében található a híres Coloured Earth, vagy más néven 7 színű föld. Az érdekes talajképződmény teljesen természetes jelenség, Mauritiuson több helyen is látható, ám igazán látványos csak a Chamarel közelében található, ahova belépődíjat is szednek. Több Mauritiust ábrázoló képeslapon, prospektusban is megtalálható. Helyben pár óriásteknős is megtalálható a gyerekek nagy örömére.
Port Louis a fővárosa Mauritiusnak és természetesen a legtöbben is itt élnek a szigeten. Mauritiushoz hasonlóan fővárosa is igen sokszínű. Csodás régi épületek, műemlékek egész európai hatást keltenek. Nyüzsgő piacokkal teli része Ázsiát idézi, ahol az érzékenyebbek gyomra tán fel is fordul a 40 fokban terjedő szagoktól. Harmadik része már a modern világot idézi, bankok toronyépületei, modern bevásárlóutca és a város határában található informatikai cégek épületei bármely fejlett országban megállnák helyüket. Mindezt tetézi, hogy Mauritius egészére oly jellemző meredek zöld hegyek határolják, míg másik oldalról az óceán hullámai mossák partját.